Основні правила монтажу будь-яких димоходів.

З'ясовуючи, як правильно зробити в будинку димар, слід врахувати кілька загальних правил:

 1. Елементи системи монтують знизу вгору.
 2. Внутрішню трубу системи слід вставляти в попередній елемент, а ось деталь зовнішнього контуру надягається на попередню.
 3. Це дозволить запобігти потраплянню конденсату на утеплювач, розташований всередині контуру.
 4. Для скріплення димовідводів труб з відводами, трійниками, і подібними елементами, використовують хомути.
 5. Місця з'єднань повинні перебувати поза товщою перекриттів (тобто з’єднання не може бути посередині підлоги чи даху).
 6. Для трійника зазвичай потрібно встановити опорний кронштейн.
 7. На кожні два метри димоходу має припадати одне кріплення до стіни.
 8. Фіксуючи димар на стіні, слід переконатися, що труба не утворює прогину.
 9. Не допускається зіткнення димового каналу з будь-якими комунікаціями: газовою трубою, електропроводкою і т. п.
 10. При проходженні покрівлі чи перекриття слід зробити відступ на 150 мм для труб з ізоляцією і на 300 мм для труб, що не мають ізоляції.
 11. Не допускається створення горизонтальних ділянок димоходу довжиною понад 1 м.

Також, при монтажі сталевого димаря потрібно врахувати можливість теплової деформації системи. Для цього встановлюється спеціальний гнучкий перехідник. Якщо з якоїсь причини цей елемент відсутній, необхідно кріпити трубу до кронштейну не жорстко, а з запасом в 10-15 мм. Інакше при нагріванні димохід може зміститися. Якщо покрівля будівлі, в якій встановлюється димар, виконана з горючих матеріалів, на димову трубу слід встановити спеціальний іскровловлювач. Його виготовляють з металевої сітки, отвори якої не перевищують 5х5 мм.

 Висота димоходу залежить від того, наскільки близько до конька розташовується труба. Якщо відстань до конька становить менше 1,5 м, то труба повинна підніматися над коньком на 0,5 м. Якщо відстань 1,5 - 3 м може бути врівень, більше 3м — труба може бути на лінії кута 10° до горизонтальної лінією, проведеної через коньок.

Як вибрати потрібну конструкцію?

Власнику приватного будинку доведеться вибирати з таких поширених видів димоходів, як:

 • цегляний
 • сталевий
 • коаксіальний
 • керамічний

Вибір буде залежати не стільки від особистих вподобань власника будинку, скільки від типу опалювального обладнання. При цьому необхідно врахувати:

 • температуру димових газів
 • тиск продуктів згоряння в димарі
 • наявність конденсату
 • кількість агресивних хімічних речовин, що утворюються при спалюванні палива
 • стійкість димоходу до займання сажі
 • необхідну відстань від конструкцій і т.п.

Цегляний димар вважається бюджетним варіантом, використовувати його можна тільки з твердопаливними котлами. Товста цегляна стіна без проблем витримує характерні для цього виду палива високі температури. Навіть якщо в трубі загориться сажа, цегляний димохід особливо не постраждає. Але ось при використанні газу, рідкого пального, а також для піролізних або пелетних котлів димар з цегли не прийнятний. Відносно низька температура згоряння призводить до появи конденсату, який досить швидко руйнує цегельну кладку. Для газових і рідкопаливних котлів, а також для пелетних і піролізних систем рекомендуються дорогі керамічні димоходи, які відрізняються міцністю, стійкістю до корозії і приголомшливою довговічністю. Потрібно враховувати, що установка керамічного димаря повинна бути виконана дуже акуратно і ретельно, у повній відповідності до рекомендацій виробника.