Цю статтю я написав для людей, які хочуть хочуть мати повнофункційний, якісний, симпатичний камін, витративши мінімальні гроші. Оскільки найочевидніша стаття економії у даному випадку — це робота майстрів (вартість 250 - 300 $), то логічно буде розібратися в питанні і оцінити, чи подужаєте Ви збудувати камін власними силами. Забігаючи наперед, скажу, що людині з мінімальними будівельними навиками, середньою фізичною силою (більшість елементів каміна важкі) при невеликій допомозі підсобника це цілком до снаги.

Описана далі камінна система не замінить потужну опалювальну систему у великому будинку, в силу орієнтації на мінімальну вартість, однак гідно обігріє площу до 110 м2. замінить стару піч або камін відкритого типу з низьким ККД.

Вибір типу каміна
 
Отже почнемо ми, власне, зі з’ясування того, який саме камін Вам потрібен.
Розглянемо кілька варіантів:

1. Цегляний камін відкритого типу без топки
недоліки:
  • низький ККД — до 20%
  • сильний запах паленого у приміщенні, кіптява
  • недешева вогнетривка цегла
  • довгий та складний процес кладки, що вимагає спеціальних навичок і вмінь — нНа створення такого каміна піде близько п'яти днів
  • бюджет не суттєво нижчий від закритого варіанту

2. Цегляний камін закритого типу без топки (але з дверцятами зі склом від неї)

недоліки:

  • низький ККД — до 40%
  • недешева вогнетривка цегла
  • довгий та складний процес кладки, що вимагає спеціальних навичок і вмінь — на створення такого каміна піде близько п'яти днів
  • бюджет майже не відрізняється від бюджета каміна з повноцінною топкою

3. Бюджетний камін закритого типу з топкою (ККД від 75%) з повітряним опаленням — камінофен. Складається з двох основних деталей: чавунна камінна топка і мармурова камінна обудова. Не вимагає спеціальних навичок, досить слідувати покроковій інструкції. На створення каміна потрібно два дні, без врахування часу на створення фундаменту для нього. Бюджет - від 1500$.

4. Економ варіант — камін закритого типу з топкою (ККД від 75%) з повітряним опаленням — камінофен. В цьому випадку відмовимося від мармурової обудови. Можна впоратися за два дні. Бюджет — від 800$.

Оскільки перший варіант застарів і не витримує ніякої критики, розглянемо другий, третій і четвертий. Якщо з грошима зовсім сутужно, але є де дістати дешево вогнетривку цеглу, то муруйте камін і вставляйте дверцята — все ж краще, ніж постійно нюхати дим і коптити стіни (дверцята з жаростійким склом коштують від 188$, купити їх бажано до проектування каміна). Якщо ж Ви економите час і гроші, прагнете йти в ногу з часом, то бюджетний варіант каміна з топкою — це саме те, що потрібно.

Створення каміна з топкою (камінофена)

Незалежно від обраного варіанту (3й чи 4й) першим кроком буде вимір перетину і перевірка стану димоходу. Припустимо у нас опалювальна площа 80 - 110 м2 і перетин димоходу 180 мм або більше. Готуємо фундамент, що за площею перевищує на 50% площу каміна і перевіряємо стіну (чи вертикальна і рівна).

За параметрами димоходу і опалювальної площі нам підходить камінна топка Kaw-Met W6 (14кВт) - 378$.Камінна обудова ~ 700$ (у нашому магазині Ви можете вибрати готову обудову або ми зробимо її за зразком, шаблоном чи ескізами).

Димохідна труба ∅180 1м 0,6мм (1шт) — 13$,  коліно ∅180 45° 0,6мм (1шт) — 6$.

Вогнетривка теплоізоляція для камінів Paroc 3см (1 уп.) — 46$.

вент. решітки 4fire 17x17см б/ж (2шт) — 8$ x 2 = 16$

Скотч термостійкий - 50 м. — 12$

Профіль для гіпсокартону ~ 15$

Гіпсокартон 1,2х2,5 м. (2 шт) ~ 15$

Термостійкий клей для камінів (1уп.) — 12$

Загальна сума — 1465$

На підготовленому фундаменті муруємо по 3 газоблоки з кожного боку (на стінку) під рівень — горизонтально. На газоблоки встановлюємо камінну топку. Підключаємо камінну топку до димоходу. Встановлюємо камінну обудову згідно інструкції по монтажу (постачається нашим магазином). Внутрішній простір обудови і стіну обкладаємо теплоізоляцією, шви між листами теплоізоляції заклеюємо термостійким скотчем. Нижня частина каміна у нас готова — приступаємо до верхньої.

Монтаж теплової камери з відсічкою. Готуємо каркас з металопрофілю. Теплову камеру від стелі відокремлюємо відсічкою з двома вентиляційними решітками 17х17 см. Праву і ліву сторони обшиваємо гіпсокартоном (попередньо підготувавши місце під вентиляційні решітки) і обклеюємо теплоізоляцією. Лицьову сторону утеплюємо теплоізоляцією і закріплюємо на каркас. Встановлюємо вентиляційні решітки.

Перед тим як приступити до монтажу рекомендуємо переглянути: